Kompletny przewodnik po różnych stylach sof i kanap zewnętrznychSofy i kanapy ogrodowe są idealnym dodatkiem do podwórka. Są idealne na letnie wieczory, kiedy chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną.Istnieje wiele rodzajów mebli ogrodowych, z których możesz wybierać, ale nie wszystkie z nich są sobie równe.

Wybór odpowiedniego rozmiaru kanapy lub sofy do ogrodu na świeżym powietrzu

Wybór odpowiedniej wielkości kanapy lub sofy do ogrodu to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Wielkość kanapy powinna być proporcjonalna do dostępnej przestrzeni.

Rozmiar sofy lub kanapy na zewnątrz:

  • Małe patio wymaga małej sofy lub sofy, która ma około do 90 cm szerokości.
  • Średnie patio wymaga siedzenia, które ma około 120 cm szerokości
  • Duże patio wymaga miejsca do siedzenia, które ma 150 cm szerokości i więcej

Jak wybrać najlepsze meble ogrodowe do swojego domu?

Meble ogrodowe są istotną częścią Twojej przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu. Decyduje o wyglądzie i stylu Twojego ogrodu lub podwórka. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli ogrodowych, a znalezienie idealnego dla siebie może być trudnym zadaniem. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć najlepsze meble ogrodowe do Twojego domu.

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiednich mebli ogrodowych jest podjęcie decyzji o ich rodzaju. Istnieją cztery popularne rodzaje: drewno, metal, plastik i wiklina. Meble drewniane są zarówno trwałe, jak i estetyczne, ale wymagają regularnej konserwacji, aby z czasem uniknąć gnicia lub pękania. Metalowe krzesła mają elegancki, nowoczesny wygląd, ale mogą nie być tak wygodne jak drewniane, ponieważ często są wykonane z zimnej stali, która może powodować dyskomfort na gołej skórze w upalne dni.

Wybierając zestaw mebli ogrodowych wykonanych z materiałów syntetycznych, zyskujesz również kilka korzyści, w tym łatwość czyszczenia i możliwość stosowania w różnych miejscach. Meble tarasowe z technorattanu możesz wykorzystać w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie. Dzięki temu zestawowi nie musisz się już martwić, że Twoje meble będą zbyt brudne lub zniszczone, ponieważ możesz je łatwo wyczyścić.

 

Autorka bloga